ویدئو مارکتینگ به مفهوم ساخت ویدئو از محصولات یا خدمات و انتشار آن در رسانه های دیجیتال بمنظور جذب مخاطب هدف است.

یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی استفاده از نمایش اطلاعات است که می‌توانید با کمک گرفتن از تصاویر منظور خود را به بقیه‌ی افراد منتقل کنید و آن‌ها را در جریان بگذارید . به همین علت مسئله‌ی ویدیو مارکتینگ Video Marketing این روزها خیلی بیش‌تر از قبل موردتوجه برای صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ قرارگرفته است. شما می‌توانید برای سایت و یا برند خود اقدام به تهیه و تولید و انتشار ویدیو بپردازید که به این فرایند ویدیو مارکتینگ گفته می‌شود و برای وب‌سایت و برند می‌تواند مؤثر باشد.

ویدئو تأثیرگذارتر است. مطالعات نشان می‌دهد که نرخ ضبط حافظه، از لحاظ دیداری و نوشتاری، بیش از ۷۰% است. این میزان برای حافظه فقط دیداری، ۲۰% اطلاعاتی است که دیده می‌شود و برای حافظه شنیداری ۱۰% است. ترکیب صوتی و تصویری، قدرتمندترین ابزار است.

مزایای ویدئو مارکتینگ

افزایش آگاهی و اطلاع در خصوص برند

 ویدئو بهترین ابزار برای اطلاع رسانی در خصوص شرکت یا محصولات می باشد. اگر هدف ویدئو مارکتینگ شما فقط این یک مورد است، تولید انواع ویدئو زیر به شما کمک می کند تا نتیجه بهتری در این خصوص بدست بیاورید:

افزایش آموزش کاربران و مشتریان

یکی از اهداف تولید محتوا این است که کاربران آموزش استفاده از ابزاری خاص را بدهند که به این ها محتوای آموزشی می گویند. این کار خیلی راحت تر و سریع تر با استفاده از ویدئو مارکتینگ می توانید، انجام دهید. برای مثال می توانید تمام مطالب یا سوالاتی را که در صفحه FAQ سایت خود قرار دادید را در قالب یک ویدئو تولید کرده و به کاربران خود نشان دهید.

افزایش درآمد فروش

هدف نهایی که بعضی از کاربران به دنبال آن با استفاده از ویدئو مارکتینگ هستند، افزایش فروش است. تحقیقات ثابت کرده است، سایت هایی که از ویدئو برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کنند تا آن هایی که را بودجه خود را صرف تبلیغات گسترده غیر از ویدئو می کنند، توانسته اند توجه کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کنند و فروش بیشتری انجام دهند.

تحلیل و بررسی آن راحت تر است

 سایت های قابلیت اشتراک ویدئو درآن وجود دارد، به شما ابزارهای تحلیلی زیادی در خصوص ویدئوهایی که شما قرار داده اید، ارائه می دهد. این تحلیل شامل تعداد بازدیدها، شبکه های به اشتراک گذاری شده، تعداد لایک ها و غیره است که اطلاعات خوبی از میزان پیشرفت ویدئو مارکتینگ به شما می دهد.

نمونه کارها

جهت مشاهده نمونه کارها در حوزه ماشین‌های اداری، کلیک کنید

مشاوره رایگان

جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان، فرم را تکمیل کنید. کارشناس ما با شما تماس خواهد گرفت.